کنوود

کن وود ساخت کجاست؟

کنوود

برند کنوود، (به انگلیسی: Kenwood) شرکت الکترونیکی ژاپنی است که دفتر مرکزی آن، در منطقه هاچی‌اوجی شهر توکیو قرار دارد. اگر برای خرید لوازم خانگی به بازار سری بزنید. انواع برندهای مختلف در زمینه ی لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه خواهید دید. اما اگر  یک محصول را از لحاظ ظاهری دوست داشته باشید. قطعا به تحقیق و جستجو درباره ی آن خواهید پرداخت. تا اطلاعاتی از کیفیت برند، تاریخچه و بیوگرافی کسب کنید. تا با خیال راحت بتوانید بهترین محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید. تا در آینده از خرید خود پشیمان نشوید.

اما یکی از برندهای موجود در بازار لوازم خانگی، کنوود می باشد کمپانی کنوود در سال ۱۹۴۷ توسط کنت وود Kenneth Wood) ) تاسیس شده است. برند کنوود از سال ۱۹۴۷ فعالیت خود را با تولید لوازم آشپزخانه با طراحی خاص و کارآمد شروع کرد. متخصصان این شرکت، تمرکز خود را بر روی تولید محصولاتی با کیفیت در زمینه ی پخت و پز گذاشتند تا محصولاتی را طراحی کنند که آشپزی و استفاده از لوازم آشپزخانه را برای همه لذت بخش کند.

پس از گذشت بیش از ۶۰ سال، اکنون یک کمپانی شناخته شده است که بیش از ۷۵% محصولات این کمپانی صادر می شود و توسط شرکت های متعدد تابع کنوود و شبکه های توزیع کننده در ۸۰ کشور به فروش می رسد.

تاریخچه شرکت کنوود Kenwood

در سال ۱۹۴۷ توسط آقای کنت وود (Kenneth wood) شرکت کنوود تاسیس شد. اولین طراحی این شرکت که بسیار مورد توجه قرار گرفت طراحی هوشمندانه او در مورد دستگاه توستر بود که با  طراحی مجدد توانست قابلیت تست کردن هر دو طرف نان را بدون جابه جایی نان در توستر جدید ایجاد کند. چند  سال بعد در سال ۱۹۵۰ برند کنوود در آشپزخانه انقلابی را به پا کرد. و در همان سال نمایشگاهی با عنوان آشپزخانه ایده آل با هدف تغییر در زندگی زنان خانه دار و بهینه سازی کار های منزل برگزار کردند. که محصولات این نمایشگاه در یک هفته به فروش رفت و این نشانه ای بر موفقیت زیاد این برند در آن سال بوده است. با موفقیت هایی خوبی که این برند در کشور خود به دست آورد بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی در سال  1956 به موفقیت بین المللی نیز دست پیدا کرد.

این شرکت توانست با کسب و کار بین المللی با ۱.۵ میلیون فروش و ۴۰۰ پرسنل، شروع به تولید همزن های دستی و اتوهای بخار کند. آقای کنت وود، لوگوی شرکتی خود را در سال ۱۹۶۰ برای معرفی بهتر محصولاتش طراحی کرد. نقطه عطف این برند در سال  1962 بوده است که این برند شرکت خود را به پیشرفته ترین کارخانه های تولیدی در شهر هاوانت (Havant) انگلستان انتقال داد. کنوود در سال ۱۹۷۰ از محصولات جدید خود پرده برداری کرد و در سال ۱۹۷۳ این شرکت وارد عصر دیجیتال شد و اولین کنترل سرعت الکترونیکی خود را تولید نمود. اولین غذاساز  در سال ۱۹۷۹ توسط این برند کنوود تولید شد.

شرکت کنوود بعد از فوت کنت وود

اما در  سال ۱۹۹۷ پدر برند کنوود آقای کنت وود در سن ۸۱ سالگی بعد از یک بیماری کوتاه مدت از دنیا رفت و برندی جهانی از کیفیت و مدرنیته در لوازم خانه و آشپزخانه به جای گذاشت. دوران جدید شرکت کنوود در اوایل قرن بیستم یعنی در سال ۲۰۰۱ شروع شد و شرکت لوازم خانگی دلونگی(delonghi) ایتالیا موفق به خرید شرکت لوازم خانگی کنوود (kenwood) به ارزش ۴۵/۹ میلیون پوند ( ۶۶/۷ میلیون دلار ) شد اما هنوز که هنوز است به عنوان یک لوازم خانگی انگلیسی شناخته می شود.

در دسامبر سال ۲۰۰۶ گروه ماتسوشیتا با شرکت کنوود (Kenwood) برای فروش سهام خود از شرکت JVC وارد مذاکره میشود که نهایتا‌ در سال ۲۰۰۷  شرکت کنوود بخش اصلی شرکت جیوی سی را به خود اختصاص داد. ولی همچنان برند جی وی سی را بر روی محصولات این شرکت حفظ نمود. در سال ۲۰۰۷ کنوود به پاس سالگرد ۶۰ سالگی این برند و زحمات آقای کنت وود برای نوآوری و پیش قدم شدن در عرصه لوازم آشپزخانه در سال ۱۹۴۷، این راه را به بهترین شکل ادامه داد. امروزه محصولات خود را با بیش از ۲۰۰ مدل در۴۰ کشور مختلف تولید و عرضه مینماید. در سال ۲۰۱۳ آقای کنت گرانج طراح اصلی لوازم آشپزخانه کنوود بود که به عنوان طراح شوالیه معروف شد.

در مورد برند کنوود

محصولات کنوود طراحی ساده با شکلی کلاسیک میباشد و از مد پیروی نمی کنند. به همین خاطر  ظاهری بدون تاریخ مصرف دارند و قدیمی نمی شود. ظاهر محصولات کنوود و کیفیت مواد به کار رفته در آن این اطمینان را در ما به وجود می آورد که سال‌ها از آن استفاده کنیم. از دهه ی ۱۹۵۰ کنوود به دلیل تولید لوازم با کیفیت، قابل اطمینان و زیبا معروف شد و متعهد گردید که این استانداردها را در نسل های بعدی تولیدات خود نیز حفظ کند. هدف کنوود، تامین نیازهای مشتریان امروز با تولیدات نوآورانه و با کیفیت می باشد. کنوود جایگاه قابل قبولی در بازار به خود اختصاص داده است و در سطح جهانی به عنوان یکی از بزرگان بازار در صنعت لوازم خانگی البته به صورت محدود می باشد.

انواع محصولات کنوود

 

 

توستر نان

مخلوط کن

غذا ساز همه کاره

غذا ساز

ماکروفر

کلمات کلیدی را وارد نمایید