تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

این روزها دستگاه آسیاب به یکی از ضروری ترین تجهیزات آشپزخانه بدل شده است. این وسیله کوچک برقی کارآیی های بسیاری دارد، هم می شود از آن برای خرد کردن دانه های خوش بوی قهوه استفاده کرد، هم می توان زعفران های خوش رنگ را با آن آسیاب کرد. اما نکته ای که در عمر مفید این وسیله های برقی بسیار موثر است، نحوه شست و شوی این وسیله ها است. ما در این مطلب می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توان وسیله های برقی ای را که نباید به طور مستقیم زیر شیر آب بروند را تمیز کرد، پس با ما در این مطلب هیجان انگیز همراه باشید.

چگونگی تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

نحوه تمیز کردن آسیاب برقی کوچک

نحوه کار بسیار راحت است، فقط کافی است وسیله های زیر را آماده کنید تا به سراغ مراحل بعدی برویم:

    پارچه تمیز
    برنج نپخته
    مایع ظرفشویی

چگونگی تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

مخزن آسیاب برقی با استفاده از دستمال کاغذی تمیز کنید

ابتدا وسیله برقی مورد نظرتان را از برق بکشید و قسمت مخزن و تیغه های آسیاب را ابتدا با یک دستمال کاغذی یا پارچه تمیز کنید، در حدی که فقط مواد اضافی از روی آن پاک شوند. لزومی ندارد که در این مرحله خیلی روی تمیز کردن تیغه ها دقیق شوید.

چگونگی تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

برنج را برای تمیز کردن اجزای داخلی آسیاب برقی آسیاب کنید

حالا مقدار برنج خام را داخل مخزن بریزید و دستگاه را روشن کنید و اجازه بدهید تا برنج های خام آسیاب شوند. برنج خام چربی های موجود در داخل مخزن را به خود جذب می کند، اگر فکر می کنید دستگاه شما خیلی چرب است این مرحله را یک بار دیگر تکرار کنید.

چگونگی تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

قسمت هایی از آسیاب با آب و مایع ظرفشویی بشویید

تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

دستگاه را خاموش کنید و دوباره به وسیله دستمال کاغذی و پارچه مخزن و تیغه ها را کاملا تمیز کنید. تا عاری از هرگونه برنج آسیاب شده  شوند. بعد از این که قسمت مخزن و تیغه ها را تمیز کردید، حالا می توانید بقیه قسمت ها را با آب و مایع ظرفشویی بشویید. قسمت هایی نظیر درب آسیاب کن .

جهت تعمیر لوازم خانگی با شماره 26764769-021 تماس بگیرید.

تمیز کردن اسیاب برقی کوچک

تعمیر آسیاب برقی پارس خزر

تعمیر آسیاب قهوه

کارایی آسیاب برقی

تعمیر خردکن مولینکس

شستن آسیاب برقی

آسیاب برقی hanil

تعمیر آسیاب برقی 

تیغه آسیاب مولینکس

نحوه کار آسیاب برقی